Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Ман Юнайтед допусна 2 гола за 24 секунди, но спечели "Дербито на розите"

Манчестър Юнайтед си тръгна с трите точки от гостуването на Лийдс, след като стигна до победа с 4:2 в изключително вълнуващ двубой, игран под силен дъжд и вятър на "Елънд Роуд". Хари Магуайър откри в 34-ата минута, а в добавеното време на първата част Бруно Фернандеш удвои аванса на гостите. Родриго и Рафиня се разписаха в рамките на 24 секунди в началото на второто полувреме и резултатът бе изравнен. Влезлият като резерва Фред отбеляза решителен гол в 70-ата минута, а малко преди края друга резерва - Антони Еланга, сложи край на интригата с четвърти гол за гостите.

Отборът на Ралф Рангник остава на четвърто място, но увеличи преднината си пред преследвачите. Арсенал изостава на 4 точки, а Тотнъм на 7, но и двата лондонски отбора са изиграли 3 мача по-малко.

Срещата започна при вихрено темпо и причината беше в домакините. Тимът на Марсело Биелса играеше на висока скорост и бързо организира няколко опасни атаки. В шестата минута йоркшърци стигнаха и до добра възможност да поведат. Докато "червените дяволи" се оплакваха и искаха нарушение срещу Уан-Бисака Клих изведе великолепно Джак Харисън, който стреля над вратата от идеална позиция.

Гостите стигнаха до първия си точен удар в деветата минута. Погба получи пространство и стреля, но право във вратаря. Последва прекъсване от няколко минути, след като Мактоминей удари Кох в главата и той трябваше да бъде превързан. Нарушенията не спряха, но темпото продължи да е много високо. В 22-ата минута силен удар на Форшоу бе отразен от Де Хеа.

Кристиано Роналдо, който през седмицата вкара първия си гол след шест мача без попадение, направи огромен пропуск в 26-ата минута. Погба великолепно преодоля Форшоу отляво и с ниско центриране намери португалеца в малкото наказателно поле, той стреля Мелие и вратарят отрази удара. Топката дойде малко назад за Кристиано, но пропускът си беше голям.

Отборът на Рангник започна да доминира под дъжда на "Елънд Роуд". Мелие успя да отрази хубав удар на Бруно Фернандеш в 33-ата минута, но секунди по-късно не се намеси достатъчно добре. След ъглов удар вратарят излезе неубедително, Хари Магуайър се извиси и с глава насочи топката към мрежата. Това е първи гол за "червените дяволи" след корнер за този сезон в първенството при 140-ото изпълнение на ъглов удар.

Попадението охлади ентусиазма на Лийдс за известно време, но гостите не се възползваха от този период. В добавеното време на първата част йоркшърци можеха да отговорят, но Клих стреля над вратата. Последва бърза атака на Ман Юнайтед и пробив на Линдельоф. Бранителят се освободи от топката, а Санчо с меко центриране намери Бруно Фернандеш, който с глава удвои аванса на "червените дяволи".

Биелса направи две смени на почивката. Рафиня и Гелхарт се появиха в игра на мястото на Йоренте и Харисън, а йоркшърци заиграха изключително атакуващо с надеждата да се върнат в мача. Дъждът в Лийдс продължаваше да се сипе, но темпото не намаляваше. В 53-ата миунта опит за центриране на Родриго излъга Де Хеа и се превърна във великолепен удар, като топката се озова в горния ляв ъгъл на вратаря.

След като бе подновена играта изминаха 24 секунди преди Лийдс да стигне до нов гол. Форшоу спечели топката от Бруно Фернандеш, тя се озова в Дан Джеймс, който задържа и великолепно намери Рафиня на далечната греда, а бразилецът нямаше проблем да насочи топката към мрежата.

Битката продължи да е изключително вълнуваща. Домакините направиха още няколко добри атаки, но те не завършиха с точен удар. Рангник опита да промени нещо със смени и вкара Фред и Еланга на мястото на Погба и Лингард. Този ход се оказа успешен, тъй като в 70-ата минута Фред отново изведе Ман Юнайтед напред. Той завърши отлична комбинация, минала през Фернандеш, Роналдо и Санчо.

Другата резерва на "червените дяволи" Еланга също можеше да се разпише малко по-късно. Контраатака на гостите завърши с подаване на Санчо към него, но шведът стреля слабо и право във вратаря. Отговорът на Лийдс бе ситуация, в която Клих бе изведен на прекрасна позиция за изстрел. Той обаче не затрудни сериозно Де Хеа.

Лийдс опита отново да натисне и стигна до удари на Клих и Родриго. Първият бе отразен от Де Хеа, а вторият мина над вратата му. Ман Юнайтед заигра по-предпазливо и до някаква степен ограничи атаките на съперника. Две минути преди края на редовното време гостите сложиха точка на спора с ново попадение. Бруно Фернандиш, който изигра много силен мач, открадна топката от Струайк и тя стигна до Еланга, който се разписа за 2:4.

ЛИЙДС - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:4
0:1 - Магуайър (34)
0:2 - Бруно Фернандеш (45+5)
1:2 - Родриго (53)
2:2 - Рафиня (54)
2:3 - Фред (70)
2:4 - Еланга (88)